İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Önizleme
İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerden ilki tedaviyi tatbik edecek olan diş hekiminin deneyimi, beceri ve bilgisidir. Tedaviyi uygulayacak olan diş hekiminin tecrübesi ve bu alandaki bilgi birikimi tedavinin ne kadar iyi olacağı ile birlikte tedavi süresinin ne kadar kısalacağını belirlemektedir. Bu konuda doğal olarak hekimin isteyeceği ücreti değiştirebilmektedir. İkinci husus ise çene kemiğinin uygun olmasıdır. Çünkü diş kaybedildikten sonra uzun bir süre implant tedavisi yapılmamış ise çene kemiğinde kayıplar meydana gelir. Bu kayıpların telafisi için ise implant uygulamasından önce çene kemiğinin büyütülmesi gerekir. Bu işlem basit olmasına rağmen ekstra bir maliyet getirmesiyle birlikte tedavi süresini de uzatır. İmplant fiyatları için etkili olan diğer önemli husus ise implant markasıdır. Dünyada 500’ün üzerinde implant markası bulunmaktadır. Bu durumda ise bu markaların sağlayacağı destek ve devamlılık ön plana çıkar. Buda haliyle implant markasına göre maliyetinin de farklılık arz etmesine sebep olmaktadır.

Zirkonyum Diş Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Beyaz rengi bulunan bir metal üzerine porselen kaplama yapılan dişlere zirkonyum diş denilmektedir. Zirkonyum kaplama özellikle son zamanlarda çok sık talep edilmeye başlandı. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise, zirkonyum diş kaplama ile dişlerin düzgün bir görünüme kavuşmasıdır. Zirkonyum maddesinin en önemli özelliği, ışığı geçiren bir yapısının olmasıdır. Bu özelliği ile zirkonyum dişler, doğal dişlerle uyum halinde kullanılmaktadır. Zirkonyum oldukça sağlam bir maddedir. Bu nedenle diş hekimliğinde zirkonyum elementinden farklı biçimlerde de yararlanılmaktadır. Zirkonyum diğer metallere kıyasla dişlere daha estetik bir görünüm getirmektedir. Ayrıca zirkonyum elementinin sağlık bakımından kişilere herhangi bir zararının da tespiti yoktur. Aynı zamanda zirkonyum diş, uzun seneler kullanılabilme özelliğini de bulundurmaktadır.

Lamine Tedavisi Nedir, Hazırlık ve Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Dişlerin kesilmeden sadece ön taraflarının belli oranlarda kesilmesi veya inceltilmesi işlemi yapılıp akabinde ince porselen tabakanın dişlere takılması işlemine lamine tedavisi denilir. Lamine tedavisi uygulanmadan önce bir takım hazırlıklar yapılır. Bu hazırlıkların başında hastalar için en iyi olan gülüş belirlenir. Bu tedavinin uygulanmasında öncelikle diş etlerinin sağlıklı olması gereklidir. Yapılacak bu uygulamalarda estetik beklenti yüksek olacağından diş taşı ile gerekli temizlik yapılır ve sonrasında küretaj gibi işlemler tatbik edilir. Ayrıca lamine tedavisinden önce diş etinde bulunan olan şekil bozuklukları düzeltilir. Hazırlık işlemlerinin bittikten sonra laboratuvarda ince bir çalışma yapılması icap eder. Bu çalışma ile porselenler için güçlendirme işlemleri gerçekleştirilir. Bu süreç sonucunda 5-6 gün aralığında lamine porselenler kullanılmaya hazır hale getirilir. Daha sonra hazırlanmış olan lamineler ağızda provaya edilir. Son aşama yapılan provalar neticesinde herhangi bir olumsuzluk yok ise porselen lamineler bonding vasıtası ile takılır.

loading...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe