Zirkonyum Diş Kaplama Uygulaması

Diş sağlığı problemleri, birçok kişinin içine kapanmasına ve sosyal hayattan kendini çekmesine neden olabiliyor. Özellikle diş kayıpları ve sararmış dişler dış görünüşümüzü etkileyerek öz güvenimizi zedeliyor.

Dişlerin estetik açıdan görünüşü güzelleştirmek ve daha sağlıklı olmasını sağlamak amacıyla yapılan zirkonyum diş kaplama uygulaması sayesinde gülüşünüzle göz almaya devam edebilirsiniz.

Zirkonyum Nedir?
Beyaz renkli ve geçirgen özellikte bir madde olan zirkonyum, basınca karşı direnci ve dokulara uyumluluğu ile özellikle diş tedavilerinde kullanılır. Herhangi bir alerjiye sebep olmayan ve alerjik hastalarda da güvenle kullanılabilen madde sayesinde diş kaplama prosedürleri çok daha kolaylaşmıştır.

Rengini uzun yıllar koruması ve aşınmalara karşı direnci ile sağlık alanında yaygın şekilde kullanılan zirkonyum, estetik amaçla yapılan diş kaplamaları için de ideal tercihtir. Işık geçirgenliği sunmasına rağmen dişin kendi rengini yansıtmayan madde, sararmış veya lekeli dişlere de kolayca uygulanabilir.
Zirkonyum kaplaması doktor gözetiminde yapılması gereken bir uygulamadır. Hospitadent olarak bünyemizde çalışan deneyimli doktorlarımız ve uzman kadromuzla gerçekleştirdiğimiz uygulamalarda önceliğimiz, hastamızın diş sağlığıdır.

Zirkonyum Kaplamanın Faydaları
Porselen kaplamaların aksine doku ile uyum yaratan zirkonyum, çiğneme ve diş sıkma basınçlarında herhangi bir aşınma göstermez. Bu sayede ön ve arka dişlerde rahatça kullanılır.
Porselen kaplama dişlerde, zaman içerisinde diş eti sorunları ortaya çıkabilir ve metal destekler sebebi ile mor renkte bir çizgi oluşabilir. Herhangi metal içermediği için bu sorun zirkonyum kaplamada görülmez.

Normal ağız bakım rutinleri haricinde özel bir işlem gerektirmeyen zirkonyum kaplama, porselen kaplamalarla kıyaslandığında daha yüksek maliyetli olabilir. Ancak uzun süre kullanım sonucunda oluşabilecek aşınma ve kırılma problemleri kadar, diş eti sağlığına zarar vermemesiyle uzun vadede çok daha uygun maliyetli olur.

Isı geçirgenliğine izin vermemesiyle diş hassasiyeti olan hastaların tedavisinde de kullanılan zirkonyum, estetik ya da tedavi amaçlı uygulanabilir. Diş eksikliğinden oluşan boşlukların estetik olarak giderilmesinde kullanılabilir, ancak mutlaka doktorunuzun ön kontrolleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Doktor gözetiminde uzman kişiler tarafından yapılan estetik uygulamalar, gülüşünüzün uzun yıllar beyaz kalmasına ve diş sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Yanlış uygulamalar sonucunda diş sağlığınız zarar görebilmektedir. Bu nedenle zirkonyum diş kaplama uygulamalarının uzman kişilerce yapıldığından emin olmanız önemlidir.

Zirkonyum hakkında daha detaylı bilgi almak ve randevunuzu oluşturmak için bize 444 99 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe