Zirkonyum Diş Nedir?

İnsan sağlığı için önemli etkenlerden birisi olan diş ve diş sağlığı, günlük yaşamda en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Ağır ve diş sağlığı vücut bakımı ve temizliği içerisinde önemli bir noktayı temsil ediyor. Bundaki temel neden ise kişilerin dişleri ile ilgili görüntü konusundaki kaygılarıdır. Bu kaygılardan dolayı birçok kişi diş temizliğine yöneliyor. Bundaki temel nedeni ise dişlerin gülerken ve konuşurken dış çevre tarafından görünmesidir.

Bu nedenle zirkonyum diş, dişlerin dış çevre ile ilgili ilişkisinin bir durumu olarak ortaya çıkıyor. Zirkonyum dişin genel tanımı beyaz bir kalıbın içerisinde yerleştirilen dişlerin hem dıştan bembeyaz görünmesi sağlanırken hava almamasından dolayı da çürümeleri engelleniyor. Bu uygulama ağır ve diş sağlığı konusunda son yıllarda oldukça fazla uygulanan bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Zirkonyum diş sayesinde dişler pürüzsüz bir görüme sahip olarak dış çevre tarafından görülebiliyor.

Zirkonyum Dişin Özellikleri Nelerdir?

Herhangi bir nedenden dolayı dişlerini kaybeden kişiler zirkonyum dişi daha çok tercih ediyorlar. Zirkonyum dişte, dişler porselen bir metal üzerine kaplanarak uygulanıyor. Zirkonyumun en önemli etkisi ve özelliği ışığı geçirme özelliğinin olmasıdır. Zirkonyum dişlerin bu özelliği sayesinde doğal dişler ile uyumlu olmasını sağlıyor.

Diş estetikleri konusunda diş hekimleri genellikle kaplama konusunda öncelikle zirkonyum yöntemini kullanıyorlar. Oldukça sağlıklı ve kullanışlı olmasından dolayı son zamanlarda tercih edilme oranı oldukça fazladır. Zirkonyum üzerine kaplanan metal sayesinde daha fazla dayanıklılık sergiliyor. Sağlık açısından herhangi bir yan etki ortaya çıkarmaması ve ağız içerisinde bakteri üretmemesi bakımından en çok tercih edilen nedenler arasında gösteriliyor.

Zirkonyum Dişin Sağlık Açısından Önemi

Zirkonyum diş sayesinde ağız ve diş sağlığı oldukça önemli bir hale geliyor. Özellikle ışığı geçirmesi nedeni ile dişlerin daha parlak ve beyaz görünmesine olanak sağlanıyor. Zirkonyumun özünde beyaz olması dişler ile kaplanması ile birlikte dişlerin daha bakımlı ve temiz görünmesine neden oluyor. Aynı zamanda dişleri tamamen kaplamasından dolayı da dişlerin çürüme gibi olumsuzluklar ile karşılaşmasını engelliyor. Son zamanlarda tercih edilme oranında oldukça artış gösterilen zirkonyum ile kişiler güzel görünümlü dişlere sahip olabiliyorlar. Zirkonyum Diş hakkında sizleri daha kapsamlı bilgiye ulaştıracak İzmir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin web sayfasından bilgi alabilmek için bu yazıya tıklayınız.

loading...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe