SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

27 Mart 2018 Salı

Seo Danışmanı Kimdir?

Search engine optimization (SEO), Türkçesi arama motoru optimizasyonu demektir. Google ve başka arama motorlarında arana kelimelerle bağlantılı çıkan sonuçların liste oluşumunda yer aldığı öncelik sırasındaki başarıya, seo denmektedir. Seo danışmanlığı nasıl oluştu? İnternet hiç kuşkusuz ki yaşantımızda çok yer kaplamaktadır. Web tasarım uzmanları seo ile ilgili araştırmalar yaparak listelenen sonuçların alogritmalarını çözümlemeye uğraştılar.

Arama Yaparken Listelenen Sonuçlardaki Başarı

Düşünün ki bir ürünü pazarlamak istiyorsunuz. Bu ürünün alıcı adayı kitlesi öncelikle hangi kelimeleri kullanarak bu ürünü arama motorunda aratır. Seo danışmanları kendilerini arama motoru yerine koyup tahminler yaparak çözüme ulaşan ve ya çözüme ulaşamayan kişilerdir. Tabi ki, seo danışmanı hiç de basit ve kolay bir iş değildir. Bu işi yapabilmek için derin bir bilgi birikimi ve deneyim ön planda yer almaktadır. Tabi ki seo danışmanının size maliyeti olacaktır. Bu ücretlerin yüksek ve ya düşük olmasını etkileyen faktörler vardır. Web siteniz var mı, yeni web tasarımı ihtiyacı var mı, web sitesine eklenecek sayfalar olacak mı, anahtar kelimelerin adedi kaç olacak gibi soruların cevapları ücrette belirleyici rol almaktadır.

Çalışma sonucunda bazen listede en üst sırada yer alabilirken, bazı seo çalışmalarının sonucunda yine güncel iyileştirme çalışmaları gerekebilmektedir. Bu arada ziyaretçi adedi çok olan web sitelerinin daha iyi bir durumda olacağı göz ardı edilmemelidir.  Bu durumu göz önüne almak gerekirse, seo danışmanı başarıya ulaşmak için uygulayabileceği çözüm yollarıyla istenen başarıya ulaşabilse de, örnekte ki durumda olduğu zamanlarda başarıya ulaşabilmek seo danışmanının kontrolü altında olamamaktadır.

Seo Çalışmasıyla Listedeki Sıram Ne Olur?

  • Seo danışmanlığı size maliyetli gelse de sizi ulaştırdığı sonuçla daha karlı bir duruma geçeceksiniz.
  • Şunu unutmayın ki hiçbir seo danışmanı arama motorlarında sonuçlanan listelerde ilk sırada görüneceğinizin sözünü veremez, size. Çünkü bu durumu etkileyen birçok faktör vardır. Tabi ki başarıyı zamanla görmeniz söz konusudur
  • Firma isminiz anahtar kelime olarak kullanılmasını isterseniz tabi ki en üstte görüntüleneceğiniz seo çalışması yapılabilmektedir.

Sizin için firma ismiyle üst sırada görüntülenmek büyük bir kazanca götürmeyecektir sizi. Örnek verecek olursak, X isminde bir bilgisayar firmasına sahipsiniz X bilgisayar yazılması durumunda zaten sizin firmanızı tanıyan kişiler bu aramayı yapmışlardır. Sizin firmanızı tanımayan kişilerin her hangi bir anahtar kelimeyle arama yaptıklarında üst sırada görüntülenmesi elbette ki daha önemlidir. Sizi istediğiniz başarıya getirecek, seo çalışması budur.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok