Dudak Kremi

Dudaklar vücuttaki en hassas bölgelerdir. Dolayısı ile herhangi bir sıcaklık değişimden çok hızlı bir şekilde etkilenebilirler. Yapı olarak da esnek ve yumuşak yapıda olan dudaklar hem çok çabuk kuruma hem de çok çabuk çatlama eğilimde olmaktadırlar. Özellikle yazdan sonbahara ve sonbahardan yaza sürekli olarak soğuyarak geçen mevsimlerde dudakların korunması çok önemlidir. Bu amaçla dudak kremi ya da lip balm denilen ürünler kullanılmalıdır. Bu ürünler dudakta iki temel vazife görürler. Birisi dudaktaki nem dengesini sağlamak ve dudağı esneklik sağlayan elastik yapıyı vermektir. Diğeri ise dudağı çevreleyen bir yapı oluşturarak soğuktan korunmayı sağlamaktır. Dudak için en hızlı ve garantili yöntem dudak kremi kullanmaktır. Çünkü dudaklar ağız ile birlikte sürekli hareket halinde olduğu için ve sürekli olarak nefes alıp verirken havaya maruz kaldığı için başka türlü korunmaları mümkün değildir.

Hem Koruyucu Hem Nemlendirici Hem de Besleyici

Dudak kremleri nemlendirme etkisinin yanında bir de besleyici olarak görev yaparlar ve bu besleme işini içerisinde bulunan vitaminler ile yaparlar. İçerik bilgisinde yer alan bitkisel ürünler ve bal mumu dudakları nemlendirici amaçlı kullanılan bileşimlerdir. Dudaklar ne kadar kurmuş ise o kadar hızlı bir şekilde dudak kreminin emilimi gerçekleşecektir. Dudak kremi gün içerisinde de sürekli olarak tazelenmeli ve eğer dudaklarda çatlamalar ve kanamalar varsa hiç kuru kalmayacak şekilde sürülmelidir. Dudaklarda dudak kremi ile beraber ruj ya da kalem kullanılması tavsiye edilmez. Bu ürünler kremin etkisini azaltacaktır. Bu amaç için üretilen renkli dudak stickleri tercih edilebilir. Dudağa hem hafif hem de doğal bir renk katan bu ürünler iki işlevi bir arada görürler ve böylece kış mevsimini oldukça kolay atlatmanız sağlanır.

http://www.dermomarket.com/Avene-dudak-kremi,TA-4601.html

Her Zaman Yanınızda Taşımalısınız

Dudak kremlerinin belirli bir kullanılma sıklığı yoktur ve bu sebeple de sürekli olarak yanınızda taşımanızda fayda vardır. Az yer kaplayan ve hafif olan bu fonksiyonel ve oldukça faydalı olan ürünleri her yerde kolaylıkla sürebilirsiniz. Bir şeyler yedikten sonra ya da içtikten sonra dudak kremini temizleyerek tekrardan sürmeniz ve tazelemeniz gerekir.

https://www.dermoeczanem.com/dudak-bakimi

*Bu sitede yazınızı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Önizleme
Bumerang - Yazarkafe