Defne Sabunu Kullanımı

Defne sabunu, yüksek antiseptik özelliğe sahip Daphne meyvesinden elde edilen yağdan yapılmıştır. Defne sabunu ne işe yarar sorusunun cevabı ise şöyle; vücuttaki tekrar eden mantar ve diğer tüm parazitleri kullanmak için çok yararlıdır. Aynı zamanda, etkili tekrarlayıcı saç dökülmesi ve kepek, sivilce, yara izleri ve kafa derisinde tahriştir. Cildi besler ve temizler ve kokuları ve ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olur. Defne yağı, cilt renginin standardizasyonuna yardımcı olur ve sivilcelerden kurtulup görünümünü azaltır.

Defne Sabunu Uygulama Şekli

Masajla birlikte bacaklarda kullanıldığında, varisleri rahatlatmaya yardımcı olur. Yetiştiği ormanlardan elde edilen kendine özgü bir kokuya sahiptir ve eşsiz kombinasyonu sayesinde, kronik romatizma ağrıları ve kas spazmından kurtulmaya yarar. Ayrıca, iç mekan kabinlerinde kullanıldığında, doğal kokusu ve antiseptik özelliği ile böceklerin barınmasını engellemeye yardımcı olur. Daphne cildi gerer, gözenekleri açar, bu nedenle özellikle hassas ciltler için bu sabunu mükemmel bir tıraş köpüğüdür. Sakinleştirici, zihinsel berraklık, uyku düzenleme ve duygusal iyileşme sağlar, bunlar diğer bir deyişle daphne sabununun diğer harika faydalarıdır. Zihnin üzerinde aydınlatıcı, sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve yatıştırıcı problemli ciltler için idealdir. Defne sabunu üretilirken içeriğine eklenen maddelerden biri laurel yağıdır ve doğal bir nemlendirici, yenilenen cilt hücreleri ve dokunun yumuşatılmasıyla nesiller boyu bilinir. Bu harika kokulu doğal sabun vücudunuzda ve saçınızda kullanılabilir. Defne Yağı Zeytinyağı cilde nemlendirir ve sabun içinde bir madde kullanıldığında cildi sağlıklı ve besleyici bir hale getirebilir. Defne sabunu cilde faydaları ile dünya çapında kabul görmüştür.

Defne Sabunu Nasıl Elde Edilir?

Lauris Nobilis, Akdeniz'de yetişen ve vahşi bölgelerde yetişen küçük bir çalıdır. Yaprakları kraliyet zamanında oy vermek için kullanılmış ve yemek pişirmede popüler bir malzemedir. Defne yaprağı esansiyel yağı bitkinin yapraklarından damıtılır. Zeytinyağı ile yapılmış hafif, ama karmaşık ve rahatlatıcı bir kokuya sahiptir. Antik çağlardan kalma bir güzelliğin sabunu olup, vejeteryanlar ve etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejetaryanlar için uygundur. Defne sabunu fiyatları üretildiği yere ve organik olma oranına göre değişiklik göstermektedir. Tek kalıp olarak ya da kg olarak satın alınabilir ve 20 tl ila 100 tl arasında değişmektedir.

Alıntı : https://www.kadinaozelsirlar.com/defne-sabununun-faydalari-nelerdir/

*Bu sitede yazınızı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Önizleme
Bumerang - Yazarkafe