SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

19 Ocak 2016 Salı

Psikolojik problemlere çözüm

Konya psikolog merkezimiz siz değerli danışanlarımıza; sorunlarınız ile ilgili destek vermekteyiz. İletişim adreslerimizden kliniğimize ulaşabilir merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Siz bizim için değerlisiniz Konya psikolog merkezimize bekleriz. Çocuk ve ergen terapisti(saldırganlık parmak emme tırnak yeme yalan söyleme kekemelik küfür dİkkat eksikliği ve hiperaktive hırsızlık kardeş kıskançlığı alt ıslatma dışkı kaçırma TİKLER SINAV KAYGISI özgüven gelişimi bilgisayar ve tv bağımlılığı ergen psikolojisi korkular boşanma ve çocuk akademik problemler karşı gelme bozukluğu fobiler ( kedi, köpek, böcek, karanlık..vs ) yas (sevilen birinin kaybı) çocukluk çağı depresyonu çekingenlik içe kapanıklık öfke kontrolü yeme sorunları travma sonrası stres bozuklukları uyku problemleri cinsel gelişim, yetişkin terapisti, cinsel terapi, evlilik ve aile terapisti, dikkat terapisti, eğitim koçluğu gibi hizmetlerimizle sorunlarınızı çözüyoruz. Uzman konya psikolog merkezimizde sorunlarınıza çözümler bulabilirsiniz.

Çocuk Psikoloğu Konya

Çocuk psikoloğu na ne zaman başvuracağınızı bilmek, çocuğunuzun gelişim sürecinde önemli bir durumdur. Ailevi ilişkilerde kocaman krizler yaşanıyorsa ve çocuk bu durumdan fazla şekilde etkileniyorsa, Ayrılık, boşanma, işsizlik, aileden birisinin yaşadığı önemli bir hastalık, kaza, ölüm ve yas gibi aileyi derinden sarsan ve çocuğu da derinden etkileyebilecek olaylar varsa, Okuldan, doktorunuzdan, bakıcınızdan ya da bir arkadaşından gelen uyarılar yoğunlaştıysa, Çocuğunuz yaşına göre öğrenmekte güçlük çekiyor, düşünsel ve duygusal gelişiminde gecikme oluyorsa, Yaşıtlarına göre birtakım farklı yönlerini gözlemliyorsanız: Örneğin sürekli sızlanmak, uyumakta güçlük çekmek, sürekli yatağını ıslatmak, arkadaş edinememek, oyun oynamamak gibi, Çocuğun bazı yönlerden gelişiminde dengesizlik hissediyorsanız ve bu dengesizlik onu rahatsız ediyorsa; örneğin fiziksel gelişimi mükemmel olduğu halde duygusal gelişiminde bir yavaşlık varsa (yaşına uygun olmayan hareketler yapmak, içine kapanıklık, çevreyle iletişim kuramamak vb.),

Öncelikle tavırlarında ve ruh halinde herhangi bir değişiklikler yaşıyorsa: Mesela uyku ve beslenme düzensizlikleri, düzgün konuşuyorken kekelemeye başlamak gibi. Okulda ders dinlerken veya ders çalışırken dikkatini toparlayamıyorsa, Sürekli altını ıslatıyorsa ve çocuk doktorunuz bunun fizyolojik bir nedeni olmadığını iddia ediyorsa, çocuk psikoloğu na başvurarak çocuğunuzun psikolojik bir sorunu olup olmadığının değerlendirilmesini sağlamalısınız. Çoğunlukla anne babalar çocuklarında gözle görülecek bazı davranış problemleri ortaya çıktığında çocuk psikoloğu ndan yardım almayı seçmektedirler. Çocuk Psikoloğu, bebeğe hazırlanmak, bebekle ilişki kurmanın psikolojik yönlerini keşfetmek, varsa ilk çocuğu kardeş doğumuna hazırlamak, okul öncesi eğitime hazır olup olmadığını, ilkokula hazır olup olmadığını anlamak vb. konularda sağlıklı gelişimle ilgili bilgiler almak için gidilebilir.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok