SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

29 Nisan 2016 Cuma

Bebek Bezi Deyip Geçmeyin

Anne olmayı yavaş yavaş öğreniyorum. Meğer dikkat edilmesi gereken ne kadar da çok ince detay varmış. Sterili, organiği, katkısızı derken tam bir evhamlı ev hanımına dönüştüm. Aslına bakarsanız bebeğimi mutlu ve gülümserken gördüğümde bu durum beni hiç mi hiç rahatsız etmiyor.

Nihayet bir karara vardığım ek mamalar sayesinde bebeğimin gaz sorunu çözüldü ve geceleri mışıl mışıl uyumaya başladı derken, bu sefer de yeni kabusumuz baş gösterdi; pişik. Bebek bezi seçmek meğer ne kadar önemli ve dikkat gerektiren bir işmiş. Resmen ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Öncelikle bebeğin boyuna ve kilosuna uygun olan bez seçilmeli ki sıkma ve sızdırma yapmasın. Pişiğin en büyük sebeplerinden biri bu. Daha sonra ise bezin emiciliği ve ergonomik olması da çok önemli. Bebek bezi ergonomik olur mu demeyin, vallahi oluyormuş. Bebekler büyüdükçe hareketleri de artıp çeşitleniyor malum. Olduğu yerde dönmeye, yuvarlanmaya ve hatta emeklemeye başladıklarında bezlerinin de onların bu hareketlerinin tümüne uyumlu olması o kadar önemli ki aksi takdirde bez sızdırıp pişiğe neden oluyor. Tabii ki bu durum da hepimiz için uykusuz ve huzursuz gecelere…

Bebeğime en uygun bebek bezini tercih edene kadar bir kaç ürün denedim ancak çalışan bir anne olarak vaktimi çok doğru planlamam gerektiğinden diğer alışverişlerimde de tercih ettiğim gibi bu konuda da sanal alışverişi tercih ediyorum. Üstelik bebek bezi deyip geçmemek lazım, bazı markaların fiyatı ateş pahası. Üstüne bir de bebeğin rahat edemediği, sızdıran ya da emiciliği az olmasından dolayı sürekli değiştirmek gereken bir markayı kullanıyorsanız, aile bütçenizin gözünüzün önünde bir bez uğruna eriyip gittiğini görmek an meselesi.

Neyse ki kendi kozmetik alışverişim için de tercih ettiğim Turuncukasa.com'da her çeşit bebek ürünü de mevcut. Marketlere oranla daha uygun olan fiyatları nedeniyle ek gıdalar ve mamalar gibi bebek bezi alışverişlerimde de bu siteden vazgeçemiyorum. Kampanyalı ürünlerden de kendi ihtiyaçlarımı alıp kargoyu bedavaya getiriyorum. Böylece hem kendimin hem de bebeğimin ihtiyacı olan ürünleri tek seferde kolaylıkla satın alabiliyorum. Marketlerde gezmeden, sıra beklemeden ihtiyacım olan ne varsa kapıma kadar geliyor. Benim gibi çalışan ya da bebeğine vakit ayırmak için zamanla yarışan, üstüne de aile bütçesini düşünmek zorunda olan anneler için bu seçeneği denemelerini şiddetle tavsiye ederim. Emin olun pişman olmayacaksınız.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok