SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

19 Nisan 2016 Salı

Masa Başında Sağlıklı Kalmanın Üç Kolay Yolu

MMD, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü vesilesiyle, kullanıcılarına doğru ekran seçiminin yoğun bir çalışma ortamında sağlığa yapacağı katkıyı anlatıyor

Amsterdam, 19 Nisan 2016:  28 Nisan 2016’da kutlanacak Dünya İş Yerinde Güvenlik ve Sağlık Günü yaklaşırken, lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, masa başında çalışanların çalışma alanlarının mümkün olduğunca sağlıklı olması için uygulayabilecekleri birkaç kolay taktiği paylaşıyor.

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nün bu yılki konusu iş yeri stresi. İş yeri stresini, büyük ölçüde çalışma hayatlarındaki artan hız ve baskı beraberinde getiriyor. İnsanlar, ömürleri boyunca, uyanık oldukları saatlerin üçte birinden fazlasını iş yerinde geçirebiliyorlar, işte bu yüzden stres düzeylerini düşürmek büyük önem taşıyor. Son yıllarda, iş yerinde kullanılan ekipmanın akıllıca tercih edilmiş olmasının, iş yerindeki sağlığı arttıracağına dair farkındalık oluştu. MMD’in ise kullanıcılarına, böyle akıllı tercihler yapmalarına yardımcı olan ekranlar tasarlama ve üretme sözü var. Üstelik birkaç basit kurala uyarak her gün ekran başında saatler geçirilse de, yine de üretken ve sağlıklı kalmak mümkün.

Philips’in 27 inçlik yeni LCD Monitörü 275P4VYKEB

• Gözleri zorlamayın. Gözlerin yorulmasını önlemek ve konsantrasyonu sağlamak için, yorulmayı en aza indiren bir ekrana sahip olmak çok önemli. Ekranın titreşimi konsantrasyonu bozar ve uzun vadede ekran cihazlarının mavi ışığına sürekli maruziyetin görme bozukluğu riskini artırdığı gözlenmiştir. MMD’nin pek çok ekranı SoftBlue adı verilen ve mavi ışık maruziyetinin gözler üzerindeki olası uzun vadeli etkilerini azaltan sağlıklı yeni bir teknolojiye sahip. İşte bu özel LED teknolojisini kullanan ekranlar, zararlı dalga boylarındaki ışığı %90’nın üzerinde azaltır ve buna rağmen tam renk doğruluğunu ya da parlaklığı korur. Ekran çözünürlüğü de gözleri dinç tutmak için kilit bir faktör, işte bu yüzden 275P4VYKEB gibi 5k monitörler, gözlerdeki yorulmayı en aza indirmek için de bir seçenek.

• Dik oturun. Sırt ağrısını gidermek için doğru duruş şart. Dünyanın dört bir yanında, tam da bu sebeple sayısız iş günü kaçırılır – ve sırt ağrısı işle ilgili engellerın en sık rastlanan sebebidir. Philips SmartErgoBase gibi ayarlanabilir monitör ayağı sayesinde, kullanıcılar ekranlarını eğebilir, sağa sola döndürebilir ve yüksekliğini ayarlayabilirler, böylece görüş çizgilerinin ekrana doğal ve sağlıklı bir açıda kalması sağlanır. Sonuç ise, genel olarak daha iyi bir duruş ve günün sonunda sırt ağrısı ihtimalinin daha az olmasıdır. Güzel olan bir başka yan etkisi de, monitor ayağının daha derli toplu bir iş alanı yaratarak kablo dağınıklığını azaltması ve böylece daha fazla odaklanma ve dikkatin daha az dağılmasını sağlamasıdır.

• Konsantrasyonunuzu arttırın – böylece ara verecek vaktiniz olsun. Masanın derli toplu olması daha rahat, daha üretken ve sonuç olarak daha sağlıklı olmak için son derece önemlidir. Daha büyük bir ekran, daha geniş alanlı bir çalışma ortamı yaratmayı sağlar. Çoklu pencereleri eş zamanlı olarak açık tutacak daha fazla alan olduğu için, görev pencerelerini sürekli açıp kapayarak dikkat dağıtmaya gerek kalmaz ve pencereleri çok daha az kaydırmak gerekir. Burada da, ekran çözünürlüğü kritik önem taşıyor. Eğer ofiste masaüstü alanı az ise, kullanıcılar, daha yüksek çözünürlüklü bir ekranla çalışarak daha geniş bir alan hissi elde edebilirler. Ekstra dikey ve yatay pikseller (27 inçlik UltraClear 5K özellikteki Philips Monitörlerinde olduğu gibi) ekranda ek alan yaratmaya katkı sağlar. Çalışanlar, daha üretken olarak, büyük önem taşıyan düzenli molalar için zaman kazanıyorlar, böylece iş arkadaşlarınızla konuşacak ya da temiz havada yürüyecek vaktiniz oluyor. Bu sayede, kullanıcılar, daha rahat, üretken oluyor; aynı zamanda da bir sonraki zorlu göreve de hazır bulunuyorlar.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok