SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

29 Ağustos 2016 Pazartesi

Protein Tozu Nedir? Neden Kullanılır?

Proteinlere neden ihtiyaç duyarız? Büyüme, gelişme, zeka gelişimi, sıvı dengesinin sağlanması, açılan yaraların tamir edilmesi, çeşitli maddelerin sindirim ve sentezi, enfeksiyonlara karşı koyabilme ve azot dengesinin sağlanması açısından insan vücudu için proteinlere ihtiyaç vardır.

Protein alımı vücudun günlük alması gerekenden az olduğunda, vücudun metabolizmayı harekete geçirerek yağ depolarını enerjiye çevirmesi de zorlaşmakta. Bu nedenle protein alımı metabolizma açısından da önemli.

Spor yapan insanlar protein alımına çok daha fazla ihtiyaç duyar. Kas yapmak ve yağlarınızı kolayca yakmak isteyenlerin daha fazla protein tüketmesi gerekiyor. Gündelik egzersiz sırasında yapılan ağırlık çalışmaları ve kardiyo çalışmaları nedeniyle çok daha fazla protein alımına ihtiyaç duyulur. Hatta yoğun ağırlık idmanları yapanlarda protein gereksinimi iki katına kadar çıkabilmekte.

Hal böyle olunca, doğal besinlerden alınan protein miktarı vücudun ihtiyacı olan proteini tam anlamda karşılayabilir. Diğer taraftan gereken protein ihtiyacını karşılayacak besinlerin hepsini tüketmek de zor olabilir, ayrıca bu kadar fazla besin tüketmek kilo alımına da sebep olabilir. İşte bu durumda protein tozları protein ihtiyacını karşılamak için imdada yetişmekte.

Günde bir ölçek protein tozu kullanmak kaslarınızın yenilenmesi ve onarılması açısından önemli bir yer tutuyor. Protein tozu kullanımı kaslarınızı güçlendirmekte. Ayrıca daha sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmanız için de etkili. Protein tozu öğünlerinizi yedikten sonra uzun süre tok hissetmenizi de sağlıyor böylelikle çabuk acıkmıyorsunuz.

Spor yapanlar sporcu besinlerine ihtiyaç duyabiliyor. Bu nedenle protein tozu kullanımı onlar için oldukça önemli. Optimum protein tozu, hardline protein tozu, weider protein tozu sporcu besinleri arasında yer alıyor.

Protein tozu seçerken bilindik markaların ürünlerini tercih etmekte fayda var. Tercih edilebilecek en doğru ürünlerden biri ise hardline protein tozu. Hardline Whey 3Matrix Protein Tozu 2300gr kıvamı ve hafif yapısı ile tüketimi son derece kolay. Çok düşük oranda yağ ve karbonhidrat içeriyor olup ilavelerden kaçınılmış olan ve izole, hidrolize ve kompleks whey protein içeriğine sahip son derece özel bir ürün. Laktoz içermeyen ve dünyanın en iyi whey protein izolatının bir araya gelmesiyle hazırlanmış olan bu ürünün üretiminde aspartamdan kaçınılmış.

Hardline Whey 3Matrix protein tozu servisinde 35,3 gr protein içermekte. 3000 mg saf kreatin monohidrat, 7900 mg BCAA amino asit, 5000 mg Glutamin ve Glutamin öncüleri içeriyor.

Ayrıca 3 farklı protein içeriğine sahip. Bunlar; izole protein, hidrolize protein ve kompleks protein. Yeni başlayanlar antrenmandan hemen sonra 2 ölçek (44 gr) Nasıl kullanılacağına gelince; yeni başlayanlar antrenmandan hemen sonra 2 ölçek (44 gr) Hardline Whey 3Matrix protein tozunu 300 ml su ile karıştırıp kullanabilir. Orta seviye için sabah kalktıktan sonra ve antrenmandan hemen sonra 2 ölçek (44 gr) ürünü 300 ml su ile karıştırıp alabilirsiniz. İleri seviye için sabah kalktıktan sonra, antrenmandan önce ve hemen sonra 2 ölçek (44 gr) ürünü 300 ml su ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Kas yapma sürecinde protein tozu kullanmak istiyor ve kendinize sporcu besinleri arıyorsanız www.provitanya.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Provitanya.com’da her gün, ilk günkü spor aşkı ile spor yapmaya devam edenler buluşuyor. Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmakta olduğundan dolayı seçtiğiniz ürünleri kredi kartınız ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Ayrıca provitanya.com’da yaptığınız tüm alışverişlerinizde ürün bazında dilediğiniz hediyeyi seçebiliyorsunuz.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok