SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

18 Ocak 2018 Perşembe

Bitkisel Şampuanlar

Bitkisel Şampuanlar Nedir?

Piyasada yoğun ve popüler bir şekilde üretimi ve satışı gerçekleştirilen şampuanların aksine içinde herhangi bir kimyasal çözelti ve form bulundurmayan şampuanların tümüne bitkisel şampuanlar denmektedir. Tamamen doğal bitki özlerinin uç uça getirilerek oluşturulduğu natural ürün kategorisinde yer almaktadırlar. İçlerinde herhangi bir tatlandırıcı ya da renklendirici ek ürün bulunmamaktadır. Kokuları homojen ya da uçucu değil; yoğun ve ağır olmaktadır. Günümüzde bitkisel şampuanlar bir bakım ürününden ziyade bir sağlık ürünü olarak lanse edilmekte ve öyle kullanılmaktadır. Protein oranları normal bir şampuana oranla çok daha fazladır.

Bitkisel Şampuanlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Bitkisel şampuanlar sorunun dayanağına bağlı olarak günübirlik ya da 2 gün arayla kullanılmalıdır. Periyodik kullanım süreçleri ve etkilerini olumlu manada etkilemektedir. Aynı zamanda doktorlar ve deri uzmanlarının ortak bir görüşle dile getirdikleri üzere bitkisel şampuanların yanında diğer şampuan ve sabun ürünleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Aksi takdirde bitkisel şampuanların saç diplerine ve deriye kattığı faydaları büyük oranda azalmakta, hatta bitme noktasına gelmektedir. Bitkisel şampuanlar normal şampuanlar ya da saç kremleri gibi kullanılmamalıdır. Burada kişinin kendi saç diplerine masaj uygulamaları yapması gerekmektedir. Bitki özlerinin her saç teline ve dibine nüfuz etmesi önemli bir noktayı ve yarar kısmını oluşturmaktadır. Masajla iyice ovularak saçlara yedirilen bitkisel şampuan en az 3- 4 dakika süre boyunca suya temas ettirilmeden öyle bekletilmelidir. Bu saçların ve derinin bitki özlerinin faydalarını tam olarak almasına olanak tanımaktadır.

Bitkisel Şampuanlar Ne İçin Kullanılır?

Giderek yaygın kullanımıyla popülerliğini arttıran bitkisel şampuanların birçok faydası ve fonksiyonu bulunmaktadır. Bunların başında güçten düşmüş, cansız saçların yeniden eski sağlıklı görünümlerine kavuşması gelmektedir. Bitkisel şampuanlar ayrıca saç diplerini doğal bir şekilde beslemektedir. Bu da saçların yeniden uzama süreçlerini erkeklerde de kadınlarda da kısaltmaktadır. Sağlıksız bir saçta uzama süresi 2 aya tekabül ederken bitkisel şampuanların periyodik ve doğru kullanımı ile bu süre 1 aya kadar düşmektedir. Bitkisel şampuanlar herhangi bir kimyasal form içermediği kanser riski de taşımaz ve güvenli bir şekilde kullanmanın olanaklarını kullanıcılarına sunar.

https://www.dermoeczanem.com/sampuanlar

*Bu sitede yazınızı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok