SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

30 Ocak 2018 Salı

Karatay Diyeti Nedir, Örnek Menü

Canan Karatayı artık günümüzde 7 den 70 e herkes tanımaktadır. Hemn hemen hergün televizyon programlarında sağlık ve beslenme ile ilgili bilgi vermektedir. Bizde sizler için karatay diyeti hakkında detaylı bili vereceğiz.

Karatay Diyeti


Karatay diyeti, Canan Karatay'ın sağlıklı bir diyet yöntemi olarak birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Basit karbonhidratların kullanıldığı, ekmekten ve şekerden uzak bir diyet yöntemidir. Proteinin ağırlıklı olarak karşımıza çıktığı karatay diyeti hızlı hızlı kilo verme adına kullanılmaktadır. Yemek düzenindeki bu değişimde metabolizma üzerinde etkisini kısa sürede göstermektedir. Diyet içerisinde alınan sıvı miktarı da önem taşımaktadır. Bol su içilmesi halinde metabolizma çalışması arttırılmaktadır. Beslenme düzeni de aç kalınması durumunda salgılanan leptin adı verilen hormonun çalışmasını sağlayarak yağ yakımının hızlandığını ve bu şekilde kısa sürede kilo verilmesini desteklediği şeklindedir.

Düzenli bir şekilde uygulanan karatay diyeti, kişilerin kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlamaktadır. Bol yeşillik ve kuru bakliyatın da ağırlıklı olduğu gözlenmektedir. Meyve şekerinden bile mümkün oldukça uzak kalmak ve geç saatlerde meyve yenmesinin önüne geçilmesini destekleyen karatay diyeti sadece kilo verilmesini değil aynı zamanda yaşın ilerlemesine bağlı olarak diyabet gibi hastalıklarla da mücadelede faydalı olmaktadır.

Karatay Diyeti Yapanlar


İlk başta eleştirilere maruz kalsa da bugün birçok insan bu sağlıklı diyet programını uygulayarak kilo vermektedir. Aç kalmadan ancak şeker ve karbonhidrattan uzak kalarak verilen bu kilolar, beslenme düzeninin korunması ile birlikte geriye kısa sürede alınmazlar. Çünkü neyin yenip neyin yenmemesi gerektiği bilinmektedir. Her şeyden az ve kararında yenmesi de karatay diyetinin çekilir kılmaktadır. Çünkü diyet yapıp saati saatine beslenmek oldukça zor ve sıkıcı gelen bir durumdur. Bu durumun da istenildiği şekilde değiştirilmesi halinde esnek diyet listesinin uygulanması da kişilerin keyifle ve kısa sürede kilo vermesine katkı sağlamaktadır.

karatay diyeti

Karatay diyeti yapan kişilerin yorumlarına bakıldığında birçoğu bu diyet listesini yaşam standardı haline getirirerek uzun yıllar boyunca uygulamışlardır. İstenen sonuca ulaşan insanların sayısı da oldukça fazladır. Kimi karatay diyeti kullanıcıları ise diyabet kalp hastalığı gibi kronik hastalıklarının da tedavisinde umut verici bir beslenme programı olduğundan bahsetmektedir. Çünkü kilo problemi sadece fiziksel anlamda değil aynı zamanda psikolojik anlamda kişilerin baskı altına girmesine neden olan ciddi bir durumdur. Bu durumla da başarılı bir şekilde mücadele eden bir birey haliyle istediği kiloya ulaştığında kendini daha mutlu ve zinde hissetmektedir. Kilo problemlerinin en büyük nedenlerinden biri sağlıksız bir beslenme programına dayanmaktadır. Uzun süre aç kalmak ya da sürekli yemek kaynaklı olarak gözlenir. Bu yüzden de karatay diyeti kullanıcılarının yorumlarını da göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Örnek Karatay Diyet Menüsü


Karatay diyet listesi belirli kalıplara bağlı kalmadan yapılmaktadır. Bu diyet listesinin gerçekleştirirken sevdiğiniz yemeklerden oluşan ve az yağlı öğünlerin yenmesine dikkat edebilirsiniz. Bu şekilde hem sevdiğiniz hem de sağlıklı besinleri tüketmeniz söz konusu olacaktır.

Sabah Kahvaltısı:
  • 2 adet ceviz
  • 10 adet zeytin
  • Haşlanmış yumurta
  • Şekersiz çay
Öğle Yemeği:
  • Sebze yemeği az yağlı
  • Yeşil salata
  • Yoğurt
Akşam Yemeği:

Öğlen ile aynı yemeğin yenmesi durumu olabilir. Bu sağlıklı bir yöntemdir. Ancak farklı bir tat arıyorsanız bunun yerine çorba tüketebilirsiniz.
Kuru bakliyat (yeşil mercimek ya da barbunya) yoğurt ile tüketimi sağlanmaktadır.

Akşam yemeğinin saati oldukça önemlidir. Bu saatin düzenlenmesi esnasında günlük aktivite oldukça önemli olmak ile birlikte 20:00 ile 21:00 arasında olması ve bu saatten sonra akşam yemeğinin yenmemesi gerektiğinin de altını çizmiştir. Bu durumlar dikkate alınarak yenilmesi ve yenilmemesi gereken yiyeceklerin bilinmesi gerekmektedir. Akşam saatlerinde meyve yenmesi de önerilmez. Sabah kahvaltısında bir adet meyve yenebilmektedir. Kuru bakliyatların tüketilmesi de protein alınmasına yardımcı olmaktadır.

Karatay Diyeti Yapanların Yorumları ve Karatay Diyetini PDF olarak ÜCRETSİZ indirip okumak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz : https://zayıflama.net/diyet/karatay-diyeti-listesi.html

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok