SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

5 Şubat 2021 Cuma

Erkeklerin En Sık Karşılaştığı Cinsel Sorunlar

Erkekler çoğu zaman cinsel sorunlarla karşı karşıya kalır. Erkeklerin en sık karşılaştığı sorunlar arasında sertleşme, geç ve erken boşalma sorunları bulunuyor.

• Sertleşme

Cinsel ilişki gerekli ve yeterli derecede penisin sertleşmeyi sağlayamama sorunu olarak bilinir. Yaş ilerledikçe bu problem artar. Fakat yaş ile sertleşmeme sorunu olmaz. Bunun baş nedenleri arasında sosyal, psikolojik yaşamı olumsuz etkileyen nedenler olabilir. Türkiye'de ortalama 40 yaş üzeri erkeklerin yaklaşık %69'i sertleşmeme sorunundan şikâyetçidir. Cinsel sorunlar penis estetiği uzmanları tarafından ortadan kaldırılıyor. Genel nüfusa göre yaklaşık %10-20'dir.

• Erken Boşalma Problemi

Erken boşalma psikolojik olarak bilinir. Fakat bu farklı ve kapsamlı nedenler ile olmaktadır. Bunlar arasında psikolojik nedenler başrol oynar. Erkeklerin 3/1'i erken boşalma problemi yaşar. Fakat erken boşalmanın baş nedeni mastürbasyondur. Erkek eşinin şikâyetçi olmaması için mastürbasyona yönelir. Bu yanlış bir davranıştır. Erkeğin bu durumundan rahatsız olan partner erkeğin daha çok stres olmasına neden olur. Sorun daha fazla sürerek kısırlığa kadar gidebilir. Fakat erken boşalma tedavisi Türkiye'de uygulanan en güzel yöntemler sayesinde ortadan kaldırılıyor. Penis estetiği uzmanları erken boşalmayı ortadan kaldırıyor. Penis estetiğinde uygulanan yöntem yurt dışında uygulanan yöntem ile birebir aynıdır.

• Geç Boşalma Problemi

Geç boşalma erken boşalmaya göre çok nadir görünen bir hastalık türüdür. Bunun bir kaç şekli bulunuyor. Bunlar arasında mastürbasyon yapılarak geç boşalır, diğer grup ilişkiye girdikten sonra mastürbasyon ile boşalır. Fakat üçüncü grupta bulunan erkeklerin çoğu gündelik hayatta kontrollü yaşarlar.

Erken Boşalmanın Tedavisi Nasıldır?


Farklı tedavi metotları uygulanır. Bunlar arasında

İlaç Tedavisi: Ağızdan alınan ilaçlar erken boşalmayı ortadan kaldıran en kolay ve en sık tercih edilen bir yöntemdir. Yaklaşık 5-10 günden sonra ila. Etkisini göstermeye başlar.

Egzersiz ve Spor: Kegel egzersizleri erken boşalma tedavisinde kullanılan bir egzersiz yöntemidir. Bu egzersiz pelvik kasların çalışmasına neden olur. Günün her saatinde uygulanarak kişinin erken boşalmasına engel olur.

Krem ve Jeller: Erken boşalma tedavisinde kullanılan lokal anestezi olan kremler ve jellerdir. Cinsel ilişki yaşamadan önce penise jel, krem ve spreyler duyu kaybı yaşayarak belirli süre boşalmayı geciktirerek alışmasına neden olur. Haplarda görülen sistemik yan etkisi görülmez.

Yukarıda ki sayılan maddeler erken boşalma görülen kişiler tarafından kullanılır. Bu sayede cerrahi işlemi yapılmadan problem ortadan kalkmış oluyor. Penis estetiği uzmanı tarafından bu yöntem basit yöntemdir. Fakat oldukça önem taşır.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok