SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

3 Ocak 2020 Cuma

Kızlık Zarı Diktirme (Bekaret) Onarımı

Kızlık zarı dikimi Kızlık zarı yırtılması durumunda kızlık zarının yeniden eski haline getirilmesini sağlayan işleme verilen addır. İki türlü kızlık zarı dikimi vardır. Bunlar; evlenmeden 3- ile 5 gün arası yapılan geçici kızlık zarı dikimi, herhangi bir zamanda yapılan kalıcı kızlık zarı dikimdir. Uzun süreli kalıcı kızlık zarı onarım operasyonu yakın bir zamanda evlenmeyi düşünmeyen kişiler için yapılmaktadır. Kısa süreli geçici kızlık zarı operasyonu ise, 7-8 gün içinde evlenecek olan kişilere yapılmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Operasyonları Hakkında


Kalıcı kızlık zarı operasyonları uzun süre evlilik düşünmeyen kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Uzun süreli kalıcı kızlık zarı onarım operasyonu yakın bir zamanda evlenmeyi düşünmeyen kişiler için yapılmaktadır. Kızlık Zarı Dikimi Ankara operasyonu sonrası hasta aynı gün içinde evine dönebilir. Anestezi altında yapılan uygulamalarda hasta gün boyu istitrat etmelidir. 1 Hafta süresince herhangi bir enfeksiyon ya da komplikasyona karşı hasta hijyene dikkat etmeli ve pet kullanmalıdır. İyileşme 4-6 hafta sürdüğü bir işlemdir. İşlem sonrasında hastanın üzerine düşen bazı görevler vardır. Hijyene dikkat etmesi, bağırsak düzenine dikkat etmesi çok ağır kaldırmaması gerekmektedir. 1 haftanın sonunda hasta kontrole çağırmaktadır.

Ne Şekilde Yapılmaktadır?


Uzun süreli olarak yapılan ve kalıcı bir yöntem olan kızlık zarı onarımlarında kişinin kendi vajina bölgesinde yer alan flep adı verilen doku parçası kullanılarak Çeşitli nedenlerden dolayı ameliyatlarda kullanılan cerrahi teknik olan Flep yöntemi kadın doğum uzmanlarının yanı sıra genel cerrahlar, diş hekimleri, plastik cerrahlar ve diğer cerrahi branşlardaki uzman doktorlar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca sadece cerrahi değil Lazer ile de kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. Kızlık onarımı ile birlikte vajina daraltma operasyonu da aynı anda aynı anda yapılmaktadır. İşlem süresi yaklaşık 4 hafta kadar sürmektedir. 1 haftanın sonunda hasta kontrole çağrılır.

Kısa Süreli Kızlık Zarı Operasyonu Hakkında


Kısa süreli geçici kızlık zarı operasyonu ise, kızlık zarı dikimi vajina girişini daraltacak ve cinsel ilişkiden en fazla üç gün önce kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi vajina girişini daraltacak Flep ya da lazer, mikrocerrahi gibi başka türlü yöntemler kullanılarak yapılır. Bu yöntemde hasta ne zaman cinsel ilişkiye girerse kanama sağlanır. Kızlık Zarı Dikimi Ankara operasyonu 30 dakika süren bir işlemdir ve genellikle sınırlı uyuşturma ile yapılır. Hastanın talep etmesi halinde genel anestezi ile de uygulanabilmektedir. Kalıcı olan bu yöntemde orijinal kızlık zarından farksız bu doku ilk cinsel ilişki sırasında olduğu gibi kanama meydana gelmektedir..

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok