SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

10 Ocak 2020 Cuma

Vajinismusun önemli belirtileri nelerdir?

Vajinismus hastalığı özellikle kadınlar da sadece cinsel ilişkinin hiç olmaması durumu olarak göstermemektedir. 

Ayrıca pek çok kadın da meydana gelen belirtiler yanında diğer bulgularda da vajinismus problemi mutlaka akla getirilmelidir.

Op Dr Esra Demir Yüzer vajinismus belirtileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Vajinismus hastalığının belirtileri kısaca nelerdir?


*Kadın da acılı ve çok ağrılı bir ilişki olması,

*Cinsel ilişki sırasın da kadının bacaklarını kapatarak koruması ya da eşini itekleyerek birleşmeye engel olması durumudur.

*Kadının ilişki sırasın da iken kasılmalarından dolayı erkeğin cinsel organının rahat olarak hareket edememesi,

*Kadının vajinasının içerisine parmağın dahi girememesi,

*Kadının vajinasının içersine fitil, tampon ve vajinal tablet yerleştirememe sorunu,

*Vajinal ultrasonografiye girememe probleminin yaşanması,

*Kadın doğum uzmanı tarafından kadının jinekolojik muayenesinin yapılamaması, mesela smear testi bile yaptıramama durumlarının yaşanması.

Bu sayılan belirtiler doğrultusunda özellikle vajinismus hastalığı olan kadınların vajina ile ilgili olarak yapılacak bütün girişimlerden kaçınmasıdır. Çoğunlukla jinekolojik muayenenin yapılamaması ve smear testi yaptıramaması aynı zaman da vajinal ultrasonografiye girememesi kadın açısından büyük sıkıntılar oluşturmaktadır.

Vajinismus hastalığı olan kadınlar da çoğunlukla cinsel isteksizlik sorunu yoktur. Çünkü vajinismusu olan kadınların cinsel haz ve vajinal sulanma ile alakalı olan hiçbir problemleri yoktur.

Vajinismus tedavisi Ankara ile özellikle vajinusmus olan kadınların çoğu birleşme olmadan sadece sürtünme ile orgazm yaşayabilmektedir. Vajinismusta tek problem erkeğin cinsel organının vajina içersine tam olarak girememe sorunudur. Çünkü birleşme anın da kadın korku içersin de kasılır ve vajinada meydana gelen ıslaklık biter, bacaklarını kapatarak eşini itekleyerek ilişkiyi sonlandırır. Bu problemden dolayı erkek eşini sevdiği için bu durumu kabullenir ve cinselliği belli sınırlar içersin de yaşar veya hiç yaşayamayarak da evliliklerini “aseksüel” olarak devam ettirmektedirler.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok