SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

26 Nisan 2020 Pazar

Burun Estetiği Kabusunuz Olmasın!

Burun şeklinizin görünüşünüz üzerindeki etkisi tartışılmaz. Kabul etmeliyiz ki görselliğin ön planda olduğu bir çağda yaşıyoruz. Meslek hayatımızdan, ev yaşantımıza, sosyal ilişkilerden aile ilişkilerine kadar, davranışlarımız nasıl önemliyse görünüşümüz de o kadar önemli. Aslında bu fikir özellikle bu çağa ait değil. Antik Yunan'dan Roma'ya, Eski Mısır'dan 18. yüzyıl Fransasına kadar cazibe uyandıran bir görünüşün önemi var. Etkili iletişimin çok önemli olduğu zamanımızda iletişim becerilerimizi kötü yönde etkileyen bir unsur hangi konuda olursa olsun canınızı sıkabilir. Özellikle kaş, göz ve dudaklarımızla bağlantısı olan ve yüz güzelliği ile dengesinde önemli rol oynayan burnumuzun görünüşünü çok önemsiyoruz. En popüler estetik müdahalelerin burun estetiği üzerine olması bir rastlantı değil. Biz de sizler için, yeni teknolojilerin ışığında giderek kolaylaşan burun estetiği ameliyatı hakkında elimizden geldiğince rehberlik etmeye çalışacağız.

Burun Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Belki siz de birçok kez burnunuzdaki fonksiyonel bir bozukluk yüzünden ya da burnunuzun şeklini beğenmediğinizden bıçak altına yatmak istediniz ve her seferinde vazgeçtiniz. Ama neyse ki şu an hızla gelişen teknoloji sayesinde bu ameliyatlar korkutucu olmaktan çıktı!

Açık Yöntem: Bu cerrahi yöntem, burun delikleri arasındaki kesi ile gerçekleştirilen bir yöntem. Bu sebeple, burun estetiği sonrası iz kalması gibi bir problem de yaşanmıyor. Bu kesiden, burun iskeletiniz ve burun cildiniz görünür halde oluyor ve müdahale edilecek noktaya erişmek daha kolay oluyor. Bu yöntemin tek dezavantajı, iyileşme süresinin biraz daha uzun sürmesi. Ancak alınan sonuçlar göz önüne konunca öne çıkan bir yöntem olarak görünüyor.

Kapalı Yöntem: Bu yöntemle ise burnunuzun içinden, iki burun kanadınız altından yapılan kesiler ile burun cildiniz ekartör denen bir nevi ayıraç yardımı ile kaldırılıp, burun kemik-kıkırdak iskeletine ulaşım sağlanıyor. Süresi açık tekniğe göre çok daha kısa. Ayrıca açık teknik burun estetiği ile kıyaslandığında ödemden çok daha kısa sürede kurtuluyorsunuz ve burnunuz çok daha kısa bir sürede oturuyor.

Piezo Yöntemi: Eğer hala korkuyorsanız, ameliyat sonrası ağrılar ve morluklar hala endişe yaratıyorsa Piezo Yöntemi tam size göre. Bu yöntemle yapılan burun estetiği ameliyatları sayılan semptomları yok denecek kadar aza indiriyor ve günlük yaşamınıza hemencecik dönmenize olanak sağlıyor. Bu yöntemin en önemli avantajı, kemik üzerindeki travmayı minimalize etmesi. Kalemle çizilmiş gibi bir burun istiyorsanız ultrasonik enerji temelli bu yöntem tam size göre.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Burnunuz geniş ve çok uzun ise, fonksiyonel bir bozukluğa neden olan kemik kırığınız ya da çöküğünüz varsa, bir kaza sonucu burnunuzun şekli değiştiyse, burun düşüklüğünüz var ise estetik cerrahiye başvurabilirsiniz. Üstelik bu operasyon için bir yaş sınırı yok. Önemli olan kemik gelişimi. Eğer kemik-kıkırdak gelişiminizi tamamladıysanız ameliyat olabilirsiniz.

Operasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araştırdınız. Düşündünüz, taşındınız ve burun estetiği ameliyatı olmaya nihayet karar verdiniz. Her ne kadar gelişen teknoloji sayesinde müdahaleler kolaylaşmış olsa da ameliyat öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken şeyler var. Ameliyat öncesinde hekiminizi ayrıntılı bir şekilde bilgilendirin. Kullandığınız tüm ilaçları sayın. Özellikle kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız bu tür ilaçları 10 gün öncesinden bırakmalısınız. Bitki çaylarında da kanı sulandıran bir takım etkin maddeler var. Bu çayları tüketmeyi de 1 hafta öncesinden kesmelisiniz. Eğer alkol alıyorsanız yine bir süre önce kesinlikle alkol almayı bırakmalı ve sigara tüketimini de olabilecek en asgari seviyeye indirmelisiniz.

Sonrasında ise, hekiminizin sizin için verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Ameliyat sonrası burnunuzu muhtemel darbelere karşı da korumanız gerekiyor. Ayrıca iyileşme sürecinde bir süre gözlük kullanmamak da sizin yararınıza olacaktır. Eğer mecbursanız lens kullanmayı deneyin.

Hekiminizi Doğru Seçin!

Tüm süreçleri en sağlıklı şekilde atlatmak için en yetkin, en mahir sanatçıyı seçin. Yani sağlığınızı emanet edeceğiniz hekiminizi... Çünkü bu çok önemli. Dünyanın bütün olanaklarına sahip olsa da işin başındaki hekim mahir değilse hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. O nedenle burun estetiği fiyatlarını araştırmadan önce bile önce doktorunuzu bulun. Başvuracağınız hekimin deneyimi ve kompetanlığı sürecin başarıya ulaşması için çok önemli. Bu noktada alanında deneyim sahibi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’ya başvurabilir, randevunuzu alabilirsiniz.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok