SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

20 Haziran 2020 Cumartesi

Cildindeki Maksimum Koruma için Güneş Kremi

Cildindeki Maksimum Koruma için Güneş Kremi

Büyük özen göstererek bakımlar yaptığınız cildinizin size o bakımların karşılığını verebilmesi için yaz mevsimi başta olmak üzere tüm mevsimlerde güneşin olumsuz etkilerinden korunması gerekiyor. Yaz kış demeden her gün cilt tipinize uygun bir güneş koruyucu kullanmanız cildinizin mükemmel görünümünü korumanıza yardımcı olacaktır. Cildinize en iyi korumayı sağlayacak olan güneş kremleri sizler için en güncel marka ve modelleri bir araya getiren Watsons'ta cildiniz ile buluşmak için bekliyor.

Güneş Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Tüm ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri bünyesinde barındıran Watsons'ta hem vücut hem de yüz için özel üretilmiş güneş kremleri mevcut. Hatta bu kremlerden bazıları sizlerin diğer günlük ihtiyaçlarını da tek ürün ile karşılamak için farklı özelliklerle harmanlanmış olup memnuniyet seviyenizi artırmak için tasarlanmıştır. Dilerseniz normal ürün skalasına ek olarak içerisinde yaşlanma ve leke karşıtı ajanlar da içeren Nivea güneş kremi çeşitlerini kullanarak bir yandan güneşin zararlı etkilerinden cildinizi korurken bir yandan da ona ihtiyacı olan bakımı elde etmiş olursunuz. Tüm cildinizi krem, losyon veya süt formunda bulabileceğiniz güneş kremi çeşitleri ile korurken, dudaklarınızı da yine Watsons'ta bulabileceğiniz güneş koruma faktörü içeren dudak balm'ları ile koruyarak bütünselliği sağlayabilirsiniz. 

Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Gün geçtikçe incelerek koruyucu etkisini kaybetmeye başlayan ozon tabakasını aşan güneş ışınları cilt için olumsuz etkiler oluşturan bir faktör. Ama aynı zamanda vücudunuz için oldukça gerekli olan D vitaminini de doğal olarak güneş ışınlarından elde edebilirsiniz. Peki, bu fayda zarar çelişkisi nasıl kırılabilir? İşte güneş kremleri de tam bu noktada devreye girer. D vitamini almak için güneş altında yalnızca 15 dakika beklemek sizler için yeterli olurken bu sürenin fazlası cilt için zararlı bir hal alır. Bu nedenle güneş altında geçireceğiniz 15 dakikanın devamında cildinizi korumak için güneş kremi kullanmanız şart. Bu noktada 50 faktör güneş kremi kullanımı ile cildinizi güneşin yaşlandırıcı ve kanserojen etkileri başta olmak üzere ciltte lekelenme, vücuttaki sıvı ve mineral dengesinin bozulması gibi olumsuz tüm etkilerinden yüksek düzeyde korumuş olursunuz. 

Cilt Tipinize Uygun Güneş Kremi Çeşitleri

Nasıl ki cilt bakım ürünlerinizi cilt tipinize göre seçiyorsanız aynı şekilde güneş ürünlerinde de cilt tipinize göre ürün kullanmanız aynı önemi taşır. Cilt bakımınızda uygun olan ürünleri kullanıp güneş kremlerinde buna dikkat etmezseniz yağlı cildinizde fazla sebum üretimine neden olup akne oluşumuna sebebiyet verebilirsiniz ya da kuru cildinizde yetersiz kalan nemlendirme neticesinde hassasiyet oluşturabilirsiniz. Çünkü kendinize uygun ürün kullanmadığınızda yaptığınız cilt bakımını desteklemeyen bir durum oluşmuş olacaktır. Bu nedenle kuru cilt yapısına sahipseniz cilt bariyerinizi zedelemeyecek aksine ona destek verecek süt ve krem formundaki güneş kremlerini, yağlı cilt yapısına sahipseniz cildinizin ürettiği sebum dengesini bozmayacak losyon ve jel formundaki güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Hassas cilt yapısındaki kişilerin de su bazlı güneş kremlerini tercih etmeleri uygun olacaktır.

Cildindeki Maksimum Koruma için Güneş Kremi

Watsons'ta tüm ailenizi maksimum düzeyde güneşten koruyabilmeniz için herkese özel üretilmiş ürünler mevcuttur. Bebek güneş kremi, çocuk güneş kremi gibi yüksek güneş koruma faktörlü ürünler ile içiniz rahat bir şekilde onları da koruma altına alabilirsiniz. Sebamed güneş kremi çeşitlerinden bebek ve çocuklarınız için sprey formundaki ürünleri tercih ederek uygulamada kolaylık avantajından da faydalanabilirsiniz. 

Watsons tüm yaz her ihtiyacınızda yanınızda. Şimdi güneşi problem olmaktan çıkaran ve yazın keyfini korkusuzca yaşamanızı sağlayan mükemmel ürünler ile tanışmanın tam zamanı.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok