SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

27 Mart 2018 Salı

İğne Oyası Havlu Kenarı

El işi göz nuru emekleri arasında en zor ve bir kadar şık olan iğne oyası havlu kenarı birçok model ve tasarımları ile öne çıkıyor. Günümüzde birçok kadının emek vererek işlediği bu el işi ve danteller hem büyüklerimizden bize kalan mirası yad etmeye yardımcı oluyor hem de zarafeti ile göz kamaştırıyor. Birçok model ve tasarımın olması da almak isteyenlerin veya işlemek isteyenlerin işlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Renkli İğne Oyası Havlu Modelleri

Genellikle eskiden yapılan iğne oyası havlu kenarı modelleri beyaz renk ile işlenir ve farklı renkler pek kullanılmazdı. Fakat günümüzde bu anlamda birçok renk ve model havlu kenarları için kullanılıyor. Bu durumda iğne oyası işleri de dahil olmaktadır. İşlemesi biraz zor olsa da basit modeller ile de başlamak mümkündür. Bu anlamda iğne oyası işlemek isteyenler için birkaç ip ucu verebiliriz. Sizler de bu sayede yeni başlarken zorlanmadan bu işe başlayabilir ve daha sonrasında da daha da geliştirerek devam edebilirsiniz.

Kolaydan Zora İğne Oyası Havlu Kenar Modelleri

İğne oyası el işi modelleri ve yapımları arasında en zor olan el emeği olarak bilinir. Yapan kişi hem bu işi severek yapmalı hem de sabırlı olmalıdır. Çünkü ilmek ilkem dokunan ve sadece iğne ile yapılması bu işi en zor kısmı olarak bilinir. Fakat hiç bilmeyen birinin öğrenemeyeceği bir durum da söz konusu değildir. İğne oyası havlu kenarı modeline başlamadan;

·         Önce ilk olarak iğne oyası üzerinde zincir nasıl çekilir onu öğrenmelidir. Ayrıca bunu geliştirmek için ilk olarak nasıl olduğunu ve gerekirse uzun süre bu işlemi yapmaya devam etmelidir.

·         Sonrasında ise ufak ve basit olarak nitelendirilen havlu kenarı uçlarını süsleyen iğne geçişleri yapabilir

·         Bir diğer aşamada iğne oyası için örümcek çekmeye başlayabilir

·         Sonrasında ise artık model kurmaya başlayabilir. Burada hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz. Yada bu anlamda videolar izleyebilirsiniz.

Örnek bakmak için veya da model bakmak için de bu yola başvurabilirsiniz. Eğer ki çevrenizde bu anlamda iş yapmayı bilen birileri varsa onlardan da yardım alabilirsiniz.

El İşi İle Birçok Şey Yapmanız Mümkündür

El işi bir sanattır ve bu sanatı geliştirmek sadece yapanın elinde olan bir durumdur. Ayrıca bilmenizi isteriz ki iğne oyası havlu kenarı model ve tasarımları yaparak evine ek gelir sağlayan birçok ev hanımı da bulunmaktadır. Kızlarınızın çeyizleri için olmazsa olmaz nadide parçalardan olduğunu da söylemek isteriz.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok