SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

27 Mart 2018 Salı

Sahibinden Kiralık

Sahibinden kiralık daire ya da dükkan arayanların ilk tercihleri sahibinden bölgeleri tercih etmekten yana olsa da bu farklı olumsuzluklara ya da farklı pozitif yönlere olanak tanıyabilir. Zira sahibinden kiralanan emlak ürünleri profesyonel ve kurumsal olmayan sözleşmelerin ortaya çıkmasına engel olabilir. Bu durumda kısa süre sonra söz konusu emlak sahibi ile olumsuzlukların ortaya çıkabilmesine neden olabilmektedir. Fakat profesyonel kurumlarda her şey sözleşmelere dayalı olarak yürümektedir. Bu nokta da ödenen bir kira bedeli ya da depozito gibi ücretler ilk başta kişilerin hevesini kaçırsa da yapılması gereken ilk tercih emlak alanında uzmanlaşmış kişilerin de belirttiği gibi kurumsal firmalar ile çalışmaktan yanadır.

Peki sahibinden kiralık bir emlak ürünü söz konusu ise alınabilecek önlemler nelerdir? Sorusuna cevap arayanlar için profesyonel ve yasal geçerliliği olan sözleşmelerin avukat ve noter huzurunda yapılması en önemli tavsiye olacaktır. Fakat bu sözleşmeler iyi korunmalı ve kaybedilmemelidir. Çünkü ileride gerekli olabilir. Buna mutlaka dikkat edilmelidir.


Kira Geliri İçin Ev Satın Almak

Sahibinden kiralık evleri ele aldığımızda iyi bir yatırım aracı olarak düşünülebilen kiralık ev piyasası bir anda fiyatların değişmesi ile kısa süreli de olsa zarar ettirebilir. Bu nokta da bir bina eğer yatırım için alınmışsa her yıl binanın ortalama kaç ay boş olabileceği hesaba katılmalıdır. Bu nedenle kurumsal firmaları kiralama için tercih etmek dükkanın ya da evin boş olacağı süreyi azaltacak ve sahibinin kayıp yaşamasını engelleyecektir. Ayrıca doğru piyasa bilgisine sahip olmak da kazanç için doğru olacaktır. Zira bölgede yapılan küçük bir değişim binaların ve dükkanların kira ücretlerini bir anda değiştirebilir. Bu nokta da kira sözleşmelerini kısa süreli yapmak mal sahipleri için avantaj sağlayacaktır. Bu alınması gereken riskler arasında gösterilmektedir. Zira kısa süreli yapılan sözleşme sonucu bölge de oluşun bir değer kaybı da bölge de tüm emlak ücretlerini düşürebilir.

Yatırım İçin Doğru Koşulları Tespit Etmenin Önemi

Sahibinden kiralık arsalar genel olarak yatırımın en doğru araçlarından biridir. Zira kiralanacak arazi ne kadar büyükse kira ücreti de doğru orantılı olarak değişecektir. Arazinin boş olarak kiralanması kiralama bitişinde bölgede oluşacak yeni koşullara uygun yatırım çeşitliliğine gidilebilmeyi de mümkün kılacaktır. Bir arsa yatırımı yapmandan önce bölgede oluşması mümkün projeler incelenmeli ve kira sözleşmeleri bu değişimler hesaba katılarak yapılmalıdır. Çünkü bir anda yoğunluk yaşayacak bölge de fiyatlar kısa sürede oldukça yükselebilir.


*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok