SON YAZILAR
latest

728x90

468x60

Önizle

7 Mart 2018 Çarşamba

Satılık Daire Arayanlar

Her geçen gün inşaat sektörü iyice çoğaldığı için satılık daire, arsa ofis vs. tüm gayrimenkuller satış için emlakçıya verilmektedirEmlakçı bu meslek için hiç bir diplomaya gerek kalmadan sadece alım satış işlemlerinde dürüst olarak çalışması yeterlidirSatışa verilen bunun gibi taşınmazlar için ilk önce maliyeti ve emlakçının alacağı ücretin anlaşma yapılması şarttırBazen  satış sonrasında yükselen fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda emlakçıya hak ettiği  ücretin daha fazlasını vermelidir. Daire almak istediğinizde mutlaka geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız.

Emlakçının SorumluluklarıEmlakçı da diğer işler gibi kendine göre birçok sorumlulukları bulunmaktadırYaptığı işin tanıtımını reklam ve afişlerini herkese duyurmak   en önde gelen sorumluluklardırHer meslekte veya çalışanlarda olduğu gibi emlak sektöründe de günden güne tutulmaktadır. Satılık daireolarak tarif etmek yeterli değildirGayrimenkulün her türlü işlemlerini ve satışlarını yapmadan önce evin odası tuvalet banyo tesisatı ve dekorasyonu hakkında alıcıya tüm bilgiler verilmektedirİpotekli veya satılamaz diye bazı ürünler hakkında bilinmesi gerekenleri   bilmelidirÇevresi  halkı mahallesi hakkında tüm bilgilere sahip olması gerekir.

Emlakçı Nasıl Yardımcı Olur

Günümüzde en kolay ve kazançlı işlerin arasında emlakçı olabilmek çok kolay ve masrafsızdırÖncelikle ofis bulmalı ve adres bildirimi yaparak reklam vermelidirOfiste bazı demirbaş eşyalar bulundurmanın dışında herhangi bir mobilya ve dekorasyona ihtiyaç olmamaktadır. Satılık daire, iş yeri,  arsa, ipotekli konutların çözümü kiralık daireler vs. gibi bilinmesi gereken ana konulardırBunları en güzel şekilde değerlendirmek ise daha fazla güven vererek müşterinin artmasına neden olmaktadırEmlakçılık kolay ve zahmetsiz bir iştir. Fazla paraya ihtiyaç duyulmadan ofis açılabilirEmlak dükkanı için yapılması gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise;

·         İşletme ruhsatının alınması

·         Ofis için gerekli ekipmanları bulmalı

·         Vergi levhasının olması

·         Kira kontratının onaylatılması

Gibi  gereken bütün ruhsat ve izinleri alarak meslek odasına vergi dairesine kayıt ayrıca bağkura kayıt olunmalıdırBunlardan sonra belediyeden işletme ruhsatı da alınmalıdır. Diğer taraftan ise ofisi düzenleyerek bekleme odası ofiste fotokopi makinesi  karşılama masası gibi binlerce alınması gereken ofis mobilyaların bir an önce yerleştirilerek kullanılmaktadırBu tür işlerde reklam vererek kazanç sağlanmaktadırİlerleyen zamanlarda daha fazla müşteriye ihtiyaç duyulmamaktadırMüşterinin çokluğu ise daha fazla para kazanmaya ve tanınmaya vesile olmaktadırEn kısa sürede verilen satılık daire için alıcı bulmak ve kendine ait olan promosyonu almak gerekir.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
« ÖNCE
SONRA »

Hiç yorum yok